Výzva - stop Kikinám !

 

     Nejprve snad vysvětlení zažitého pojmu Kikina. Kikiny se vyskytují téměř ve všech chovatelských klubech, ale i v jiných oblastech života. Hned na začátku musím napsat, že se nejedná o název ( termín ) ani v nejmenším hanlivý.

 

Charakteristika Kikiny :

    Jedná se většinou o slečnu kolem dvaceti let a více ( není to ale pravidlem ). Mezi její hlavní rysy patří nedostatečné vlastní chovatelské zkušenosti a nízká úroveň odborných znalostí. Proti tomu stojí vysoké, často nenaplněné, osobní ambice, značná dávka exibicionismu a stalkingu. Chybí schopnost nadhledu, sebereflexe a pokory.

    Kikiny zapomínají na to, že svoboda jednoho člověka končí tam, kde začíná svoboda druhého člověka. Vyjadřují se ale ke všemu a v maximální míře, bez jakýchkoli ohledů. Často bez znalostí podstaty problému a souvislostí. Pro komunikaci mezi sebou využívají převážně facebook, to proto, aby si co nejvíce lidí uvědomilo jejich ,,velikost'' . Kultivovanost projevu zjevně neřeší, komentáře mají hlavně bulvární charakter se vším, co k tomu patří. Většina jejich názorů však vzbuzuje u zasvěcených pouze útrpný úsměv........... Zde bych použil vyjádření svého oblíbeného veterináře : ,,Hodil bych na ně síť...., představují si psa jako ložisko, se vším s přesností na setinu milimetru....''.

   Nejhorší na celé věci je to, že Kikiny často dělají svými výroky medvědí službu začínajícím chovatelům a zájemcům o plemeno. Zkreslené a nepravdivé informace ničemu neprospívají. V tématech, která ,,řeší'', převládají emoce nad konstruktivním a odborným řešením.

   Na závěr nutno dodat, že Kikiny byly, jsou a budou. Část z nich postupně určitě získá i vlastní praktické zkušenosti a odborné znalosti a pak pochopí o čem je toto téma, tato výzva. Já osobně se od jejich praktik a názorů důrazně distancuji.

   Ostatním chovatelům přeji při setkání s Kikinami velkou míru shovívavosti a dobré nervy. Také samozřejmě pevné zdraví, hodně splněných cílů a chovatelských úspěchů.

 

Roman Smetana, Ze Střezovské rokle.

 

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode